درباره ما

مرکز مشاوره و روانشناسی نیلوفر آبی با دارا بودن مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با مدیریت سرکار خانم دکتر خدیجه سادات باقرزاده تاسیس گردیده است. کلینیک نیلوفرآبی با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه‌های مختلف روانشناسی عرضه می‌گردد. به استحضار می‌رساند در مرکز مشاوره نیلوفر آبی به طیف گسترده‌ای از مشکلات روانشناسی، روانپزشکی، کودک و نوجوان و بزرگسال به صورت فردی، زوج، خانواده و گروهی رسیدگی می‌گردد.

علت انتخاب نیلوفر آبی

 

از آنجا که گل نیلوفر در سپیده دم باز و در هنگام غروب بسته می‌شود به خورشید شباهت دارد. خورشید خود منبع الهی حیات است و از این رو گل نیلوفر مظهر تجدید حیات شمسی به شمار می‌رفت. پس مظهر همه روشنگری‌ها آفرینش باروری تجدید حیات و بی‌مرگی است.

نیلوفر نماد کمال است. زیرا برگ‌ها، گل‌ها و میوه‌اش دایره‌ای شکلند؛ و دایره خود از این جهت که کامل‌ترین شکل است نماد کمال به شمار می‌آید. نیلوفر یعنی شکفتن معنوی. زیرا ریشه‌هایش در لجن است و با این حال به سمت بالا و آسمان می‌روید از آب‌های تیره خارج می‌شود و گل‌هایش زیر نور خورشید و روشنایی آسمان رشد می‌کنند.

نیلوفر کمال زیبایی نیز به شمار می‌رود. ریشه‌های نیلوفر مظهر ماندگاری و ساقه‌اش نماد بند ناف است که انسان را به اصلش پیوند می‌دهد و گلش پرتو خورشید را تداعی می‌کند. نیلوفر نماد انسان فوق العاده یا تولد الهی است زیرا بدون هیچ ناپاکی از آب‌های گل الود خارج می‌شود.

نام گل نیلوفر در زبان سانسکریت پادما در زبان چینی لی ین هوا به زبان ژاپنی رنگه و در زبان انگلیسی لوتوس است نیلوفر درشرق باستان همان قدر اهمیت دارد که گل رز در غرب.

جنبه تقدس نیلوفر به محیط آبی آن بر می‌گردد. زیرا آب نماد باستانی اقیانوس کهنی بود که کیهان از آن آفریده شده است. همین طور نماد نجابت است به این دلیل که از آب‌های آلوده بیرون می‌آید اما آلودگی را نمی‌پذیرد.

در فرهنگ ایران باستان هم گل نیلوفر را در تخت جمشید و در نقش برجسته‌های آن مشاهده می‌کنیم. در حجاری‌های طاق بوستان کرمانشاه هم گل نیلوفر مربوط به زمان ساسانیان دیده می‌شود. ظاهرا گلی که در دستان پادشاهان حجاری شده در تخت جمشید دیده می‌شود نماد صلح و شادی بوده است. از آن جا که این گل با آب درارتباط است نماد آناهیتا، ایزد بانوی آب‌های روان است.

نیلوفر آبی یا لوتوس، نماد نجابت، صلح و شادی است. مظهر تجدید حیات شمسی، بی مرگی و نماد کمال، شکفتن معنوی، ماندگاری، تولد الهی بدون هرگونه ناپاکی می‌باشد.

انگار آمده تا به ما بگوید که شرایط بد زندگی بهانه‌ی خوبی برای بد بودن نیست؛ زيرا ریشه‌هایش در لجن است اما با این حال به سمت بالا و آسمان می‌روید، از آب‌های تیره خارج می‌شود و گل‌هایش زیر نور خورشید و روشنایی آسمان رشد می‌کنند.

زمینه‌های خدمات روانشناختی نیلوفر آبی

مشاوره خانوادگي (خانواده و زوج درمانی، مشاوره تربیتی و بهبود نقش والدگری زوجین، مهارت‌های ارتباطی)

مشاوره قبل از ازدواج، قبل از طلاق

مشاوره فردی (حل مسئله و شیوه‌ی حل تعارض)

مشاوره برنامه‌ریزی تحصیلی

كارگاه‌هاي آموزشي

انجام انواع تست‌های روانشناختی ( شخصیت، هوش، استعداد و …)

 

با استفاده از همکاران متخصص

مرکز خدمات مشاوره نیلوفر آبی

مرکز روانشناسی و مرکز مشاوره نیلوفرآبی، تخصصی‌ترین کلینیک روانشناسی در تهران است که تشخیص و درمان اختلالات روانشناسی را در بالاترین سطح ممکن ارائه می‌دهد. وجه تمایز کلینیک روانشناسی نیلوفرآبی، تشخیص دقیق، رویکرد تخصصی و تجربه محور و درمان چندبعدی همراه با تکنولوژی روز دنیاست.

اطلاعات تماس

آدرس دفتر:‌ سعادت آباد، یادگار شمال، خیابان ایثارگران شمالی، پلاک ۴٧

تلفن تماس پذیرش: ۲۲۳۸۳۷۷۰

تلفن پشتیبانی: ۰۹۳۶۶۶۶۷۴۰۸

پست الکترونیکی : [email protected]

دسته بندی محبوب‌ترین مطالب

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز خدمات مشاوره نیلوفر آبی می‌باشد. طراحی سایت شرکت اسپراک | SPROC.IR